Programy i projekty



   Nasza szkoła w latach 2022-2027 bierze udział w inicjatywie edukacyjnej "Laboratoria Przyszłości" realizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Misją projektu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób innowacyjny, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

W ramach projektu szkoła otrzymała wsparcie finansowe, za które zakupiła specjalistyczne urządzenia i narzędzia, materiały edukacyjne oraz oprogramowanie. Dzięki tym środkom zostały zakupione:

Drukarka 3D Sygnis Edu Lab 3D,
Sygnis Edu Lab 3D pakiet filamentów,
Sygnis Edu Lab 3D pakiet podstawowy,
Lutownica,
Aparat fotograficzny Canon EOS M50,
Gimbal do aparatu fotograficznego i kamery,
Gimbal do smartfona,
Statyw do aparatu i kamery,
Mikrofon kierunkowy Saramonic, 
Mikroport Saramonic Blink 500 B1,
Zestaw oświetleniowy,
Laptop DELL Vostro i5,
Lego Education SPIKE Essential,
Lego Education BricQ Motion Essential Set,
Tablet Terra Pad,
Krzesło z regulacją wysokości,
BeCreo – zestaw z mikrokontrolerem,
Empiriusz – wirtualne laboratorium.






W roku szkolnym 2021/2022 nasza szkoła bierze udział w projekcie edukacyjnym Liga Naukowa – Zdolni z Czechowic-Dziedzic.

W tym roku wraz z uczennicami klasy 8 przygotowujemy projekt, mający na celu przybliżenie najmłodszym uczniom naszej szkoły legend i historii związanych z Ligotą i jej pobliskimi terenami. W tym celu zapoznajemy się z historiami zapisanymi na kartach książek Pana Zbigniewa Nawrotka – emerytowanego nauczyciela historii, związanego i mieszkającego w naszym mieście.

W ramach projektu planujemy przygotować dwie pozycje książkowe. Jedna w formie obrazkowej, przestrzennej, druga w formie książki sensorycznej dla najmłodszych. Aby przygotować odpowiednio nasz projekt udałyśmy się na zakupy papiernicze i tekstylne oraz zaopatrzyłyśmy się w odpowiednią literaturę.






Uczennice biorące udział w projekcie sumiennie przygotowały się do wykonania pierwszego zadania z list- książki sensorycznej. W tym celu zapoznały się z najpotrzebniejszymi informacjami na zakupionym, w ramach projektu tablecie. Następnie zaopatrzone w odpowiednią wiedzę przystąpiły do pracy, w której pomagali również rodzice. Poniżej zamieszczamy relację fotograficzną. 





Pracę nad drugą książką rozpoczęły się z chwilą nastania cieplejszych dni. Wspólnie zdecydowałyśmy, że opracujemy książkę w formie papierowej o dawnych stawach/jeziorach w Ligocie. Poniżej efekty naszej pracy. Prezentujemy również okładkę książki sensorycznej, którą wykonywałyśmy wcześniej. 






Naszą pracę podsumowałyśmy w formie prezentacji multimedialnej. 

https://drive.google.com/file/d/18r7mxruyu7cqG81r7Am4_eAND_DGDIhW/view


Popularne posty z tego bloga

Prośba o oddanie głosów na najciekawsze prace, w szkolnym konkursie "Jesienne drzewo ekologiczne".

Dzień bez plecaka

Świąteczny konkurs matematyczny